Spływy kajakowe w Ustce

Spływy kajakowe Ustka

Warunki, które panują nad naszym morzem, a zwłaszcza w okolicach Ustki, są tak wyjątkowe, że kto był tam chociaż raz, na pewno tam powróci za rok. Klimat sprzyja tam zwłaszcza wszystkim miłośnikom sportów wodnych. Zawsze dobry wiatr, czysta woda i odpowiednie głębokości przyciągają mistrzów oraz amatorów windsurfingu, kitesurfing, a także spływów kajakowych. Najczęściej myślimy, że najlepszym miejscem na spływy kajakowe są rzeki górskie i dlatego wybieramy się w góry, choć nie zawsze za nimi przepadamy.

Ustka to fantastyczne rozwiązanie, bo możemy cieszyć się morskim klimatem, a jednocześnie poświęcać czas na to co lubimy. Wszyscy miłośnicy kajaków znajdą tam coś dla siebie i ci, którzy pływają „od czasu do czasu” oraz ci, dla których pływanie jest całym życiem. Do wyboru jest kilka tras, a wszystkie na rzece Słupi. Spływ kajakiem może trwać, w zależności od naszych predyspozycji, od kilku godzin, aż do… tygodnia! Dolina Słupi, którą przebiega trasa kajakowa, jest wyjątkowo malownicza. Choć przestrzeń wokół jest otwarta, to możemy oglądać piękne łąki, zalesione tereny, jary oraz wąwozy.

W trakcie spływu można robić sobie postoje na piknik pod pięknymi, starymi wierzbami i pospacerować po pięknych siarkowych lasach. Należy jednak wspomnieć, że trasa kajakowa do Ustki nie jest łatwa. Rzeka jest rwąca i kreta, dlatego trzeba się do tej wycieczki naprawdę dobrze przygotować i zabrać wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Spływy kajakowe organizowane są codziennie, więc nie ma obaw, że nie skorzystamy z tej atrakcji. Najczęściej wybieranymi trasami są: Gowedlin – Ustka: trasa najdłuższa, spływ może zająć nawet 7 dni, Słupsk – Ustka: trasa jednodniowa oraz Bylin – Ustka: trasa kilkugodzinna. Wszystkim wypoczywającym lub planującym kajakowy urlop w Ustce, życzymy udanych spływów!

—–
ustka reklamaJeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany reklamą swojej firmy
na tej stronie, wówczas prosimy o kontakt w tej sprawie.

Liczba odwiedzin naszej strony:
Od czerwca do sierpnia – wynosi od 250 do 300 osób/dziennie
Od września do maja – wynosi od 120 do 150 osób/dziennie
Więcej informacji pod adresem biuro@villawenel.pl

 

W miejscowości Ustka oferujemy całoroczne noclegi 180 metrów od morza w Villa Wenel!

 

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń ten wpis w skali od 1 do 5.
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Spływy kajakowe w Ustce, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • Forumowisko
  • Gadu-Gadu Live
  • Twitter
  • Śledzik

Podobne artykuły: