Atrakcje

Kurort nadmorski

Jeszcze raz o Ustce

Ustka to czyste, piaszczyste plaże, które rozciągają się po obu stronach kanału portowego na przestrzeni 2 km wzdłuż linii brzegowej.
Wschodnią stronę wybierają osoby lubiące aktywny wypoczynek i atmosferę wakacyjnego zgiełku, zachodnia przeznaczona jest dla osób preferujących ciszę i spokój z dala od rozbawionego tłumu. Ustka zaliczana do najatrakcyjniejszych nadmorskich kąpielisk, w rankingu tygodnika “Polityka” otrzymała tytuł “Kurort na pięć gwiazdek” Na to miana miało wpływ wiele elementów m.in. czyste wody, bogata infrastruktura – przebieralnie plażowe, kosze wiklinowe, natryski na plaży, toalety ogólnodostępne oraz zejścia dla niepełnosprawnych. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wyposażeni w najnowszy sprzęt.

miasto

Port i usteckie molo

Port i usteckie molo to miejsce dla rybaków, żeglarzy, wędkarzy oraz wszystkich lubiących “morskie przygody”. Pierwszy ustecki port istniał co najmniej od połowy XIV wieku. Obecny jego wygląd to efekt rozbudowy w latach 1899-1903. Przy zachodnim falochronie zachowały się do dziś pozostałości starej “główki” z 1863 roku.

rejsy

Z Ustki na Bornholm

Wakacyjnym gitem są weekendowe rejsy na Bornholm nazywany “rowerowym rajem, wyspą artystów i ogrodów”. Połączenia promowe uruchamiane są od czerwca do sierpnia i łączą Ustkę z NEXO. W trakcje pobytu w naszym mieście każdy powinien wybrać się w prawdziwą morską podróż komfortowym katamaranem.

Promenada w Ustce

Promenada nadmorska

Promenada nadmorska miejsce towarzyskich spotkań, rekreacyjnych i zdrowotnych spacerów, organizacji festynów, koncertów gwiazd polskiej estrady, festiwali muzycznych. Liczne kawiarnie, restauracje i puby pozwalają na przyjemne spędzanie czasu po całodziennym leniuchowaniu na plaży. Nadmorski park spacerowy powstał w 1875 roku. Wówczas posadzono tu ozdobne drzewa, potem powstały ekskluzywne pensjonaty i restauracje. Dużą atrakcją były bale z udziałem umundurowanych galowo oficerów marynarki wojennej. Dziś proponujemy wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnorekreacyjnych oraz festynach przygotowanych specjalnie dla gości odpoczywających w Ustce.

Zdrowie

Zabiegi i odnowa biologiczna

zabiegi lecznicze, masaże, kąpiele zdrowotne, ingalacje, sauny, siłownia, gimanstyka zbiorowa, zaproponujemy również kuracje relaksacyjne, zdrowotne i odmładzające. Okolice Ustki najwygodniej zwiedzać wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Można poruszać się pieszo lub rowerem. Ale najpierw warto dowiedzieć się, co ciekawego kryją okolice. Polecamy zobaczyć….

Przyroda

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Na tym obszarze spotkać można unikalną roślinność i zwierzynę. Jednak największą turystyczną atrakcją są tzw. ruchome wydmy. Najciekawszymi miejscami widokowymi są: wieża na górze Rowokół oraz latarnia morska w Czołpinie. Nie wolno pominąć Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie oraz Skansenu w Klukach.

Przyroda

Park Krajobrazowy "Dolina Słupi"

Park Krajobrazowy “Dolina Słupi” to jeden z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce obejmujący obszar środkowego biegu rzeki Słupi. To park typu dolinnego, charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem wysokościowym, bogactwem form, pięknymi krajobrazami, na które składają się bory sosnowe, dąbrowy i buczyny, liczne jeziora, zbiorniki zaporowe, rzeki, przebogaty świat zwierząt i roślin. Na terenie parku znajduje się kilka rezerwatów: Grodzisko Borzytuchom, Jezioro Małe i Duże Sitno, Gołębia Góra, Gniazdo Orła Bielika.

Autor: Ireneusz Wojtkiewicz